HISTORIE:

Vyuka dětí:

Výuka řeckého jazyka v Ostravě dětí i dospělých má tradici.Probíhala pod vedením Ing. Sotirise Pupakise už v 90-tých letech.Následně v letech 2003-2007 na Zámku Poruba pod vedením Mgr.Sofie Prusali ve spolupráci s Asociací řeckých obcí. Jednalo se tehdy o skupiny menších i větších dětí a dospělých - členů řecké obce. Tato práce pak byla na několik let přerušena z důvodu mnoha aktivit a pracovní vytíženosti vyučujících. Po mnoha prosbách především nově přistěhovalých Řeků Sofie spolu s kolegyní Mgr. Ladou Gižovou obnovila řeckou školičku na Zámku Poruba v roce 2014, tentokrát pro děti ve věku od 3 do 14 let.Vyuka řečtiny pro děti baly přerušena po dobu Covidu 19.

SOUČASNOST:

Řecká obec Ostrava má zájem pokračovat, hlavně ve výuce řeckého jazyka pro dětí.

Nově nyní jsme nově sepsali zájemce o vyuku řečtiny a řeckých zvyklostí , kterou chceme poskytovat pro dětí a studenty do 26 let zdarma.Jednáme na MŠ ČR, řeckou ambassadou o dotaci, nemáme zatím stanovisko.

Výuka dospělých:

Od roku 2016 probíhájí  kurzy řečtiny pro dospělé,každý týden v prostorách klubovny Řecké obce Ostrava na ulici Bohuslava Martinů 812/11.

Lektorka je rodilou mluvčí.

Případní noví zájemci nakontaktujte nás na emailu: reckaobecostrava@seznam.cz  nebo +420602507485

© Řeckou obec Ostrava podpořila společnost 3IT úspěšný eshop s.r.o. tvorbou tohoto webu.